вівторок, 14 жовтня 2014 р.

Покрова Пресвятої Богородиці

З року в рік, восени, 14 жовтня (за старим стилем 1 жовтня), усіма православними християнами відзначається велике церковне свято Покрова Пресвятої Богородиці. Основою цього великого свята послужило найдавніше переказ про те, як у Влахернський храм, в 910 році, у м. Константинополі, з’явилася чудесним чином Пресвята Божа Матір. 

На Русі для того, щоб підтримати згадку про свято Покрови Пресвятої Богородиці вже приблизно в 12 столітті почали будуватися церкви. Так, відбудували монастир Покрова Пресвятої Богородиці (також має назву Зверинського монастиря) в м. Новгороді, створили храм Покрови на Нерлі, а також побудували собор Покрова Божої Матері в Москві.

Велике церковне свято Покрови Пресвятої Богородиці у стародавніх слов'ян досить велично святкувався в повсякденному побуті селян. Цей святковий день знаменував собою повне закінчення польових робіт і був першим справжнім святом осені. Саме цей день відкривав сезон осінніх весіль і вечірніх посиденьок молодих дівчат.

В етнографічних дослідженнях ми знаходимо інформацію, що саме на Покрову Пресвятої Богородиці святкувалася зустріч зими і осені і вже починалося опалення хат, а ткалі і пряхи приступали до роботи. Для того, щоб помолитися щиро і попросити у Господа Бога гарних наречених, незаміжні дівчата йшли до церкви. Якщо вірити народним прикметам, то чим більшу кількість снігу ми побачимо на Покрову Пресвятої Богородиці, тим більша кількість пар одружаться в нинішньому році.




Немає коментарів:

Дописати коментар